Головна » Статті » Мої статті

Апаратний масаж

Апаратний масаж

 
 

Апаратний масаж - масаж, при якому на пошкоджені органи і тканини впливають за допомогою особливих пристроїв. На сьогодні існує величезна кількість апаратів, що відрізняються за зовнішнім виглядом, ступенем і характером дії.

Основною перевагою апаратного масажу є велике зниження витрат часу, оскільки є можливість проводити процедуру самостійно. Але, інакше, оскільки під час проведення процедури масажу таким методом нереально вести контроль стану масажованого ділянки тіла.

Перший апарат з метою проведення вібраційного масаж з'явився приблизно в той же час, коли була створена механотерапія (система фізичних вправ, зроблених із застосуванням апарату). Основоположником даного методу називають шведського доктора Г. Цандера.

В основі будь-якого апарату для масажу лежить вібрація, іншими словами, механічні коливання, під час яких відбувається відхилення фізичного тіла то в одну, то в іншу сторону. Вібрація здатна благотворно впливати на органи та системи людського організму, ця її особливість сьогодні активно використовується в медичній практиці.

Методи дії

У масажною практиці апаратного масажу використовується вібромасаж, пневмомасаж (вакуумний) і гідромасаж. З метою проведення процедури вібраційного масажу спочатку вибирають потрібний вібратор, потім закріплюють його. Вібратори мають різну форму, вибір роблять в залежності від площі массируемой поверхні. Підводний масаж проводиться у ваннах, напівванни або ваннах для окремих кінцівок. Місце для дії вибирається в залежності від виду і характеру патологічного процесу, області локалізації. Іноді виконується прямий вплив на область ураження, в інших випадках вплив здійснюється через рефлексогенні зони. Вібраційний масаж виконується згідно лабільною або стабільною методикою. Перша припускає, що вібратор переміщається на масажованих ділянці повільними подовжніми або круговими рухами, виконується розтирання, погладжування. Друга методика передбачає установку вібратора в одному місці, без подальших пересувань. Тривалість процедури апаратного масажу визначається характером захворювання, а також загальним станом хворого. На початку курсу дія здійснюється 8-10 хвилин, потім зростає до 15. Кількість процедур для кожного хворого призначається в особистому порядку.

Вплив вібраційного масажу

 

Підтверджено, що вібраційний масаж здатний надавати знеболююче вплив. Крім цього, активізуються окислювально-відновні процеси в м'язах, за рахунок цього вдається швидко зняти втому і повернути втрачену працездатність. Вібраційний масаж надає позитивний вплив на нейрогуморальні процеси, поліпшується стан вегетативного і центрального відділів нервової системи, функціональний стан залоз внутрішньої секреції.

Показаннями з метою проведення апаратного масажу є:

  • очні хвороби;
  • хронічні гастрити з секреторною недостатністю;
  • підгострі, хронічні форми інфекційного неспецифічного поліартриту;
  • бронхіальна астма поза загостренням;
  • захворювання, травми периферичного відділу нервової системи;
  • гінекологічні хвороби та інші.

Однак до проведення апаратного масажу є і ряд протипоказань: загальні інфекції, туберкульоз в активній формі, злоякісні новоутворення, гіпертонічна хвороба, від II Б стадії, стенокардія з приватними нападами, серцево-судинна недостатність II-III ступеня, неврози, дисфункція ендокринної системи, тромбофлебіт .

Виконання вправ

Приїдемо приклад виконання вібромасажу. Починають сеанс вібромасаж зі спини. Приставка вібраційного апарата повинна здійснювати рухи у напрямку до пахвових западин. Масаж спини виконується протягом 3-5 хвилин, іноді більше часу приділяють найширшим м'язам спини. Потім здійснюється масаж верхніх кінцівок, масажують внутрішню поверхню плеча, ліктьовий суглоб, згинач передпліччя, після чого зовнішню поверхню плеча та передпліччя. Потім переходять до масування кисті, зап'ясткового суглоба. При масажі кінцівок допускається застосування двох вібраційних насадок. Масаж однієї руки по тривалості не повинен перевищувати 1,5 хвилини.

Наступним етапом вібраційного масажу є масаж поперекового відділу спини, потім тазової області. Руху вібраційного апарата направляються до області паху. Далі слід масаж задньої поверхні ноги, його тривалість утворює приблизно 1 хвилину. Спочатку масажують колінний суглоб і задню поверхню стегна. Руху вібраційного апарата направляють від колінного суглоба до сідничної складки. Потім масаж виконується на литкового м'язу та ахіллового сухожилля, рухи спрямовані від п'яти убік колінного суглоба. Потім проводиться масаж передньої поверхні ноги. Масаж передньої поверхні стегна виконується від колінного суглоба вгору, після чого виконується масаж колінного суглоба, масажується передня поверхня гомілки, починаючи від гомілковостопного суглоба. Потім протягом хвилини масажуються величезні грудні м'язи, направляючи вібратор до хребта. Область живота масажується по ходу товстого кишечника. Починають і закінчують сеанс вібраційного масажу легким погладжуваннями за допомогою рук.

Один сеанс вібромасажу триває не більше 20 хвилин, оскільки більш довга вібрація може дуже погано позначитися на здоров'ї, викликавши млявість, утома, стомлення, головні болі а також безсоння. Вібромасаж проводиться без застосування мазей, гелів, оскільки це призводить до послаблення його лікувальної дії.

Категорія: Мої статті | Додав: liliana-kravchenk (02.01.2016)
Переглядів: 1118 | Теги: Апаратний масаж | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar