Головна » Статті » Мої статті

Гігієнічний масаж

Гігієнічний масаж

 

Гігієнічним називають один із популярних видів масажу, використовуваних не тільки для зміцнення захисних сил організму, але і для зняття нервової та емоційної напруги, фізичної та розумової втоми. Гігієнічно масаж є досить

чудовим засобом для профілактичних заходів від різних хвороб, його використовують для зміцнення організму і підняття життєвого тонусу. Цей вид масажних процедур широко використовується в сучасній косметології та медицині, оскільки надає позитивний вплив на організм людини в цілому. Також гігієнічний масаж використовують на останній стадії реабілітації хворих після операцій. Гігієнічний масаж - це самостійна процедура, але в комплексі з лікувальною фізкультурою ефективність процедур зростає багаторазово.

Види і основи гігієнічного масажу

Гігієнічний масаж буває загальним, приватним і парним. Результати гігієнічного масажу засновані на реакції організму певним чином сприймати дії масажиста. Інтенсивність і сила натискання, стиснення, розтягування і розтирання шкіри залежить безпосередньо від ваги тіла людини, від призначення доктора і патологій і віку клієнта. Тому тож сеанси гігієнічного масажу повинні проводитися досвідченим експертом, оскільки для кожного клієнта прийоми і методики процедури підбираються індивідуально, залежно від особливостей організму людини.

Гігієнічний масаж загальний проводиться в будь-який час дня, звичайна тривалість сеансу утворює до 40 хвилин. Досконалим розподілом часу має бути: 8-12 хвилин масування спини, руки і плечі 6-8 хвилин, масаж області тазу 3 хв, живота і грудної клітки - 4-5 хвилин. Основним рухом при загальному гігієнічному масажі є розминка, а погладжування, розтирання і вичавлювання є додатковими допоміжними рухами. Рекомендується використання одинарного або подвійного кільцевого розтирання, а ось ударні руху можуть звести ефект загального масажу до мінімуму. Процедура загального гігієнічного масажу проводиться аналогічно лікувального або спортивним, тому послідовність масажуючих рухів ділянок тіла людини відповідає загальновизнаним методикам.

При виконанні приватного масажу масажується окрема частина тіла, спина, нога, шия. При показаннях, за допомогою приватної масажу масажуються окремі м'язи, суглоби, зв'язки та ін Час проведення сеансу залежить від частини тіла, де проводиться масаж за показаннями до проведення процедури, але не більше 25 хвилин. Всі прийоми виконуються в тій же послідовності, як при загальному гігієнічному масажі. Починається особистий масаж з вищерозміщених частин тіла, наприклад масаж руки починається з масування плеча. Значно частіше даний вид виконується однією людиною, але може використовуватися і самомасаж і парний масаж.

Парний масаж проводиться після ранкової гімнастики, в сауні або лазні, перед спортивними тренуваннями і змаганнями або після них. Парний масаж не рекомендується використовувати при деяких травмах і хворобах: при радикулітах, паралічах кінцівок, травмах хребта, хронічної пневмонії, бронхіальній астмі та ін Виконується цей вид гігієнічного масажу двома експертами. При парному масажі використовуються вакуумні або вібраційні апарати. Тривалість масажу залежить від віку, статі, загального стану і ваги. Тривалість сеансу утворює близько 8 хвилин.

Особливі методики гігієнічного масажу

 

Особливі методики обумовлюються бажанням добитися якогось конкретного результату. Розрізняють профілактичну, посилюючу, заспокійливі методики масажу. Сюди ж відносяться масажні процедури, застосовувані для профілактики, лікування деяких хвороб і підтримки загального тонусу. Часто використовуваною методикою є профілактична. Вона надає допомогу легше переносити стресові ситуації, перевтоми і фізичні навантаження. Профілактична методика масажу сприяє нормалізації діяльності центральної нервової системи та окремих внутрішніх органів, стимулює загальну нормальну роботу організму, що призводить до великої поліпшенню самопочуття. Підсилююча методика підвищує працездатність, дає попередження перевтома організму і стресові стани.

Вплив гігієнічного масажу на організм

Гігієнічний масаж потрібно використовувати кожній людині. Він надає допомогу зняти втому тіла, розвиває витривалість, мобілізує захисні функції організму. Великий ефект від гігієнічного масажу досягається при щоденному ранковому виконанні, але стоїть обмовиться, що такий масаж завжди приносить користь не залежно від часу застосування. Просто вранці масаж надає допомогу розбудити організм. У цьому випадку мова заходить більше про самомасажі, ніж про відвідини особливих салонів і клінік. Завершувати процедуру масажу краще водними процедурами.

У кожного бувають моменти, коли організм перебуває в перевозбужденном стані. В результаті такого струсу, погіршуються всі нормальні фізичні показники організму. Як наслідок можуть з'являтися головні болі, зростати температура тіла або артеріальний тиск, м'язи тіла знаходяться в напрузі, в деяких випадках м'язи в цьому стані судомить. При вірному підході від цих негативних явищ може позбавити гігієнічний масаж. Досить одного грамотно проведеного сеансу, щоб стан здоров'я покращився. Людина постійно піддається ризику психоемоційних та фізичних навантажень, щоб загальний стан організму не погіршувався слід вживати профілактичних заходів. Гігієнічний масаж є потрібним засобом для підтримки тонусу, зміцнення стресостійкості організму, профілактики різних хвороб, тому обов'язково входить в комплекс профілактичних, лікувальних та косметологічних процедур.

Категорія: Мої статті | Додав: liliana-kravchenk (02.01.2016)
Переглядів: 1702 | Теги: Гігієнічний масаж | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar